0
0
0
s2smodern

 

INFORMACJA ARCHIWALNA PRZEJDŹ NA STRONĘ AKTUALNĄ THERMOSCI.EU

31.12.2017

Zostały rozpoczęte prace nad przebudową strony internetowej konferencji i warsztatów. Celem jest poprawa przejrzystości i funkcjonalności, dodano tematykę i przykłady.

Stara strona wyglądała następująco:

15.12.2016 - Podziękowania i podsumowanie

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za liczne przybycie na II Ogólnopolską Konferencje Postępy Techniki wraz z Warsztatami Termowizji. Podczas konferencji panowała naukowa i miła atmosfera. Uczestnicy konferencji dowiedzieli się o postępach w nauce na paru przykładach, rozwoju produktu oraz zapoznali się z najnowszymi zastosowaniami techniki termowizji w badaniach naukowych i przemysłowych. Na konferencji na stanowisku wystawienniczym była możliwość wypróbowania i zapoznania się z technologią wirtualnej rzeczywistości. Bezpośrednio po konferencji i pysznym objedzie odbyły się praktyczne warsztaty z termowizji. Na warsztatach przepracowano konfiguracje systemów termowizyjnych (dwa rodzaje), przygotowanie i wykonywanie pomiarów oraz obórki termografów w oprogramowaniu specjalistycznym.

Do uczestników roześlemy maile z informacją dotycząca przesyłek dla nich w piątek 16 grudnia wraz z materiałami konferencyjnymi. Czekamy na publikacje na szablonach (pobierz) ponieważ chcemy wydać w monografii wieloautorskiej jeszcze w tym roku (2016). Czekamy również na wasze zdjęcia termowizyjne.

Związku z dużym zainteresowaniem planujemy następna edycję warsztatu w następnym roku w 17 marca o szczegółach poinformujemy na stronie z początkiem stycznia 2017 roku. Jeśli jeszcze nie byłeś uczestnikiem a chciałbyś by informacja do ciebie dotarła napisz na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

11.12.2016 - agenda konferencji i warsztatów

  • 9.30 – Rozpoczęcie rejestracji uczestników
  • 10.00 - Powitanie uczestników
  • 10.15 – Panel prezentacji uczestników „Postępy nauki, techniki, technologii”
  • 11.00 – Panel tematyczny Termografia w nauce
  • 12.30 – Lunch, a potniej sesja porterowa, wystawiennicza
  • 13.30 - Workshop z termowizji
  • 15.00 – Oficjalne zakończenie

11.12.2016 - Mapa dojazdu

Konferencja odbędzie się w siedzibie fundacji, w SEKTORZE 3 przy ulicy Legnickiej 65 we Wrocławiu. Osoby spoza Wrocławia, które wysiądą na dworcu głównym mogą dojechać na miejsce konferencji wsiadając w tramwaj linii 31 lub 32 i wysiadając na przystanku Kwiska.

Link do google maps https://www.google.pl/maps/

Współrzędne geograficzne: szerokość: 51.1266865; długość: 16.9795939.

30.11.2016 - Informacje dotyczące Projektu Wspierania Naukowców

Do dnia dzisiejszego zostało zgłoszone 72 tematy na wsparcie w ramach Projektu Wspierania Naukowców, do wszystkich Państwa odpowiedzieliśmy. Niestety związku z dużym zainteresowaniem postanowiliśmy rozszerzyć z 12 do 20 opracowań. Pozostałych naukowców zapraszamy na konferencje gdzie tematyka termowizji zostanie przybliżona.

22.11.2016 - Projekt Wspierania Naukowców

Chcesz wiedzieć jak termografia (termowizja) może być zastosowana w twoim obszarze badań,  napisz do nas a bezpłatnie przygotujemy dedykowany notkę wraz z odnośnikami literatury z listy  Wystarczy tylko napisać na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Fundacja, realizując misje wpierania nauki i rozwoju podjęła akcję poszerzania możliwości badawczych naukowców. Akcja polega na tym iż, zainteresowani naukowcy zgłaszają obszar aktualnej działalności i w odpowiedzi otrzymują bezpłatnie opracowanie dotyczące rozwoju tego obszaru z zastosowaniem termografii (termowizji) wraz z odnośnikami literatury z listy filadelfijskiej (impact factor).  Opracowanie naukowcom może bezpośrednio posłużyć do zapoznania się z tematem, przygotowania do projektu, materiałów dydaktycznych  czy docelowo publikacji naukowej. Związku z pracochłonnością akcja jest ograniczona tylko do pierwszych 12 zgłoszonych tematów.

Jak zgłosić temat, zgłosić swój udział w projekcie?

Wysyłamy email na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w którym piszemy obszar prowadzonych badań (jedno, dwa zdania dobrze jest też podać numer telefonu), w ciągu 24h dostajecie Państwo odpowiedź o zakwalifikowaniu się do projektu i wciągu 5 dni otrzymujecie pracownie zawierające:  - zdefiniowany obszar przez Państwa,
- informacje o zastosowaniu termografii w podanym obszarze na bazie literatury naukowej,
- informacje o rozwiązaniach już wdrożonych rynkowo (o ile istnieją),
- wykaz literatury (czasopisma z listy filadelfijskiej) i innych źródeł np. zgłoszenia patentowe.

Ważne!, akcja jest pilotowa i nie pobieramy ŻADNYCH OPŁAT, Państwa dane (email, obszar zainteresowań) nie są nigdzie publikowane publicznie, jeden naukowiec może zgłosić tylko jeden obszar, liczy się kolejność zgłoszeń, nie wyrażamy zgody na odsprzedaż otrzymanych materiałów, Informacja o projekcie umieszczona za zgodą Fundacji Rozwoju Nauki i Biznesu w Obszarze Nauk Medycznych i Ścisłych.

Wypróbuj! Pozwól, by ktoś pracował dla Ciebie.

 

17.11.2016 - rozszerzenie terminów, sali

Na prośbę uczestników rozszerzamy możliwość uczestniczenia niepełnego w wydarzeniu bez sprzętu. Związku z tym uległy zmianie terminy.

Związku z dużym zainteresowaniem uczestników konferencja i warsztaty  odbędą się w siedzibie Fundacji na ul. Legnickiej 65 blisko centrum miasta, gdzie jest możliwość organizacji wydarzenia na 80 osób,  miejsc parkingowych na 70 aut i bardzo dobrą komunikacją z centrum i dworca PKP i PKS.

 

09.11.2016 - Plakat konferencji

Poniżej znajduje się plakat konferencji w formacie pdf do pobrania i przekazania dalej.

>>> Pobierz <<<

 

09.11.2016 - wyjaśnienie pojęć, tematyka konferencji

Za profesorem Zbigniewem Łuckim, który porusza kwestie używania terminów technologia, technika (pełny artykuł dostępny na stronie AGH link) wykazuje iż angielski termin technology odpowiada pojęciowo polskiemu terminowi technika.  Związku z tym postanowiliśmy przybliżyć terminy:

Technika pochodzi od greckiego technē  i oznacza "sztuka, rzemiosło", to dziedzina działalności, polegająca na wytwarzaniu zjawisk i przedmiotów niewystępujących naturalnie w przyrodzie.

Technologia pochodzi od greckich słów techne i logos (zbiór, rozum i in.) i oznacza metodę przetwarzania dóbr materialnych w dobra użyteczne a także: wiedzę o tym procesie.

Innowacja jest to wdrożenie nowego lub istotnie ulepszonego wyrobu lub usługi lub  procesu lub metody marketingu lub nowej metody organizacji w działalności gospodarczej. Jest to połączenie nauki, potrzeb człowieka oraz biznesu.

Działalność określona powyższymi terminami bazuje na nauce, a konferencja ma charakter naukowa z stąd zapraszamy do prezentowania i dyskusji osiągnięć w naukowych związanych z technika, technologia oraz innowacją.

 

Więcej informacji archiwalnych >>>

0
0
0
s2smodern