0
0
0
s2smodern

28.03.2016 Mapa dojazdu i czas

Konferencja odbędzie się w siedzibie fundacji, w SEKTORZE 3 przy ulicy Legnickiej 65 we Wrocławiu. Osoby spoza Wrocławia, które wysiądą na dworcu głównym mogą dojechać na miejsce konferencji wsiadając w tramwaj linii 31 lub 32 i wysiadając na przystanku Kwiska.

Link do google maps https://www.google.pl/maps/

Współrzędne geograficzne: szerokość: 51.1266865; długość: 16.9795939.

 

 • 9.30 – Rozpoczęcie rejestracji uczestników
 • 10.00 - Powitanie uczestników
 • 10.15 – Panel prezentacji uczestników „Postępy nauki, techniki, technologii”
 • 11.00 – Panel tematyczny Termografia w nauce
 • 12.30 – Lunch, a potniej sesja porterowa, wystawiennicza
 • 13.30 - Workshop z termowizji
 • 15.00 – Oficjalne zakończenie

 

10.03.2017 - Podziękowania

Składamy serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc Stowarzyszeniu Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc, które jest pierwszą ogólnopolską, niezależną organizacją zajmującą się wielopłaszczyznowym wsparciem doktorantów i doktorów w ich rozwoju zawodowym. Więcej o jego działalności tu.

 

8.03.2017 - "5 Powodów by zapisać się na konferencje i warsztaty"

1. Sprzęt, sprawdzony, nowy, skonfigurowany system to termowizji na własność uczestnika.

2. Wiedza i  praktyczne umiejętności w wykonywaniu, obróbce i  analizowaniu termogramów.

3. "Nieformalny klub" wspierających się naukowców.

4. Możliwość wygrania udziału w konferencji o Rozszerzonej i Wirtualnej Rzeczywistości dla Siebie lub znajomego.

5. Gwarancja: dobra intelektualnej zabawie/przydatnej nauce/ bezpiecznych organizatorów.

 

7.03.2017

Publikujemy plakat i zachęcamy do udostępniania. Pobierz pdf

 

17.02.2017

Przypominamy.  Osoby,  które zgłoszą się w lutym otrzymają dodatkowo uczestnictwo  w Konferencji Naukowej (bez dodatkowych kosztów) dla siebie lub osoby przez siebie wyznaczonej. Konferencja dotyczy technik Wzbogaconej i Wirtualnej Rzeczywistości (AR, VR Augmented and Virtual Reality) 19 maj 2017 we Wrocławiu. Więcej informacji przesyłamy mailowo. Liczy się data nadesłanie wypełnionego formularza.

16.02.2017

Związku z częstymi pytaniami "Jak powiązać moje badania z techniką termografii - termowizji?" odpowiadamy. Technika termowizji-temografii jest coraz szerzej stosowana ze względu na swoją prostotę w różnych dziedzinach nauki takich jak: medycyna, biologia, chirurgia, medycyna sportowa, elektronika, maszynoznawstwo, budownictwo, fotowoltaika, energetyka, chemia, inżynierii procesowej, weterynaria, zoologii, bezpieczeństwie, BHP, kryminalistyka a nawet archeologia. By na ogólnikach się nie opierać publikujemy parę przykładowych krótkich odpowiedzi zadanych nam pytań. (Pytania oraz osoby zostały tak zmienione by  zachować poufność korespondencji, wszelka zbieżność jest przypadkowa).

Zajmuję się przygotowaniem substancji czynnych w kremach, nawilżających skórę. Nawilżona, skóra ma inne parametry przewodzenia ciepła aniżeli sucha więc jest to już punkt zaczepienia nowych badań. Nadmienię, że w literaturze fachowej są prace naukowe przy zastosowaniu w badaniach termowizji na temat stresu skóry, wpływy plastrów na skórę, wpływu substancji chemicznych na skórę, wpływu leków doustnych na skórę, wpływu depilacji, śledzenia stanów zapalnych czy uczulenia na skórze. Więcej informacji z odnośnikami do konkretnej literatury będzie na konferencji.

Zajmuję się syntezą związków biologicznie czynnych. Rozumiem, że jako chemik nie ma Pan możliwości bezpośredniego badania organizmów, więc skupmy się na procesie samej syntezy. Prawdopodobnie używa Pan kolumny chromatograficznej. Może Pańskie związki degradują się podczas przechodzenia przez złoże, zaś proces degradacji często jest związany z temperaturą i jest Pan to zobaczyć kamera termowizyjną. Tak samo jak nagrzewanie płytek TLC. Jeśli są to substancje krystaliczne może Pan temperaturę topnienia oszacować za pomocą kamery IR. Kolejnym obszarem są same reakcje chemiczne, termometr mierzy wewnątrz kolby. Pomiaru zewnętrznego może Pan dokonać przy pomocy kamery IR.

Buduję aparaturę pomiarową (AFM) w czym znajomość technik termowizji przydałaby mi się  Przede wszystkim tam gdzie występuje elektronika jest możliwość monitoringu obwodu i wykrywanie miejsc np. przegrzewania. Jak dobrze się orientuję się to pomiar belki jest za pomocą lasera. Rozproszone światło lasera może nagrzewać obiekt badany i odkształcać go wprowadzając błędy w pomiarze.

Prowadzę badania  na myszach różnych substancji. W jaki sposób Pani monitoruje temperaturę myszy, czy organów? Czy jest to tylko punktowo? Jeśli tak to kamera termowizyjna umożliwia szybkie wykrywanie zmian temperatury.

Jeśli potrzebujesz uzasadnienia na pisz do nas.  Na konferencji będą podane źródła z odnośnikami do literatury naukowej.

15.02.2017

Często pojawiające się pytania - FAQ.

Czy sprzęt - zestaw edukacyjny - jest nowy? Tak jest fabrycznie nowy. Sami Państwo rozpakowujecie i uruchamiacie, my asystujemy i pomagamy. Sprzęt jest na pełnej gwarancji.

Jakie musi mieć wykształcenia i doświadczenie osoba by sobie mogła poradzić z kamerą termowizyjną? Uczymy tak, by osoba mająca podstawową znajomość pakietu biurowego i robienia zdjęć zwykłym aparatem fotograficznym mogła wykonywać termogram. Jeśli, ktoś po konferencji potrzebuje dodatkowej pomocy czy chce pujśc dalej pomagamy jemu. Tak jak uczestnicy poprzedniej edycji otrzymują dalsze wsparcie w rozwoju.

Dlaczego cena jest taka duża?  Na prośbę uczestników edycji 2016 daliśmy możliwość uczestniczenia w samej konferencji bez konieczności pełnego uczestnictwa, mimo to większość osób decyduje się ze sprzętem. Jeśli wziąć pod uwagę koszty przygotowania zestawu, ubezpieczenia, demonstratorów, zagwarantowania wydania (5 punktów MNiSW) oraz iż cena zawiera podatek VAT 23% to sami Państwo zobaczycie iż organizując to samemu zapłacicie podobną a może nawet i większą kwotę.

Prosimy Państwa o popatrzenie co zyskują uczestnicy do kwoty inwestycji w Siebie.  Uzyskują wsparcie nasze, możliwości prowadzenia dodatkowych badań, publikacji merytorycznych i zilustrowanych termogramami, możliwości uczestnictwa w projektach oraz współpracy miedzy sobą.  Zachęcamy Państwa do inwestowani w SIEBIE, czy to samodzielnie czy przez przygotowane przez nas konferencje i warsztaty. Jesteście Państwo tego warci.

Czy latem można badań techniką termografii? Tak. A nawet w  niektórych pomiarach jeszcze bardziej lato okres gorący jest przydatny. Więcej na konferencji.

08.02.2017

Opublikowaliśmy roboczą agendę wydarzenia.

31.01.2017

Szanowni Państwo,

Uruchomiliśmy zapisy na III Ogólnopolską Konferencję Postępy techniki. Ta interdyscyplinarna konferencja połączona z praktycznymi warsztatami daje możliwość zdobycia wiedzy merytorycznej i praktycznej oraz sprzętu mogącego być stosowanym w badaniach, edukacji, monitoringu. Po edycji z roku 2017 wzbogaciliśmy o treść i uzupełniliśmy sprzęt badawczy. Zaś na prośbę zainteresowanych z organizowaliśmy w pierwszym kwartale 2017 roku.

Zapraszamy naukowców a szczególnie z takich dziedzin jak:

 • medycyna, biologia, chirurgia, medycyna sportowa,
 • elektronika, maszynoznawstwo,
 • budownictwo, fotowoltaika, energetyka,
 • chemia, inżynierii procesowej,
 • weterynaria, zoologii,
 • bezpieczeństwie, BHP, kryminalistyka,
 •  archeologia.

To również możliwość poznania i nawiązania interdyscyplinarnych kontaktów, a jak wiadomo interdyscyplinarne kontakty przyczyniają się do innowacji.

31 marzec 2017 roku we Wrocławiu

Do zobaczenia na konferencji i warsztatach,

Komitet organizacyjny

30.01.2017

Konferencja uzyskała kolejne dwa patronaty czasopism branżowych o zasięgu ogólnopolskim.

Inżynier i Fizyk Medyczny to pierwszy na polskim rynku tytuł łączący szerokie środowisko fizyków medycznych techników, inżynierów medycznych, lekarzy oraz osoby naukowo i zawodowo związane z zagadnieniami stosowania techniki w praktyce medycznej. http://inzynier-medyczny.pl/

Kosmetologia Estetyczna - skupia społeczność i dostarcza czytelnikowi wiedzy i praktyki z obszarów: kosmetologii,  dermatologii, medycyny estetycznej, chirurgi plastycznej, aparatury kosmetycznej i medycznej, medycyny, dietetyki, chemii, finansów, informatyzacji, edukacji, prawa, EKOkosmetyka, smartlive.
http://kosmetologiaestetyczna.com

 

2.01.2017

Nadesłane prace z poprzedniej  poprzedniej edycji konferencji zostały wydane przez Wydawnictwo Nauka i Biznes z końcem roku 2016. Autorom gratulujemy dorobku oraz 5 punktów MNiSW i życzymy dalszych sukcesów.

Życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku.

 

 

Aktualności  Powitanie  Konferencja  Warsztaty  Zestaw termowizji  Terminy  Opłaty  Rejestracja  O nas i kontakt

 

.

 

Archiwum informacji 2016 >>>

 

0
0
0
s2smodern