0
0
0
s2smodern

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na innowacyjną konferencję naukową z warsztatami dotyczącymi termografii -  termowizji. Połączyliśmy naukową konferencję z praktycznymi warsztatami by dać możliwość uczestnikom poznania zagadnień dotyczących termowizji (termografii) od strony merytorycznej jak i praktycznej. Formuła wydarzenia umożliwia również iż uczestnicy otrzymują zestaw sprzętu na własność, który mogą sami stosować do celów badawczych czy dydaktycznych. 

Obecnie urządzenia do termowizji mają bardzo wysoką czułość, rozdzielczość a przede wszystkim dostępność cenową. Ze względu na swoją przystępność cenową oraz nie inwazyjny sposób badania termowizja jest coraz częściej stosowana w badaniach naukowych, praktycznych oraz w monitoringu przemysłowym. Właśnie dlatego zapraszamy Państwa na konferencję i workshop, na których to będziemy pokazywać i uczyć termografii.

Zapraszamy szczególnie naukowców z obszarów takich jak:

  • medycyna, biologia, chirurgia, medycyna sportowa,
  • elektronika, maszynoznawstwo, informatyka,
  • budownictwo, fotowoltaika, energetyka,
  • chemia, inżynierii procesowej, inżynieria materiałowa,
  • weterynaria, zoologia, rolnictwo,
  • bezpieczeństwie, BHP, kryminalistyka,
  • archeologia, geologia, kartografia, architektura.

Konferencja to również możliwość poznania i nawiązania interdyscyplinarnych kontaktów, a jak wiadomo interdyscyplinarne kontakty przyczyniają się do innowacji oraz poszerzenia możliwości grantowych. Uczestnicy warsztatów bez dodatkowych kosztów mają również możliwość opublikowania swoich prac naukowych w recenzowanej monografii naukowej wydawanej po konferencji  - jest to 5 punktów MNiSW.

Celami konferencji i warsztatów są:

  • przybliżenie tematyki i techniki termowizji,
  • zainspirowanie do podejmowania nowych badań lub wzbogacenia prowadzonych,
  • otwarcie nowych możliwości to jest umiejętności praktycznych i sprzętu.

Historia cyklu konferencji z warsztatami (Postępy techniki) zaczęła się w roku w 2014 jako mała kameralna konferencja dotycząca druku 3D. Wyniku tej konferencji, pojawił się start up. Druga edycja dotyczyła techniki termowizji, która odbyła się w roku 2016 i cieszyła się już większym zainteresowaniem. Przy okazji tej konferencji inkubuje się projekty pomiędzy uczestnikami - opracowania termicznego materiału o specjalnych zastosowaniach.

Dzięki sponsorom oraz organizatorom (fundacji) edycję 2017 zrobiliśmy bardziej przystępną.  Zależy nam na rozwoju uczestników dlatego sami ograniczyliśmy ilość uczestników do 50 uczestników samej konferencji oraz 12 uczestników warsztatów.  Liczy się kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia we Wrocławiu,

przewodniczący Komitetu Naukowego

dr Jacek Doskocz

.

0
0
0
s2smodern